Zasloužená prohra staršího dorostu v Děčíně

26.5. 2018

27. kolo divize dorostu

Junior Děčín - FK Litvínov a.s. 3:2 (2:1)

Branky: ´31 Paunkovič, ´86 Dekař

Sestavy: Jonáš - Schubada, Paunkovič, Hasso - Kopal, Karlík, Stejskal, Dekař, Verner - Polívka, Kocúr

Střídali: Khaur, Hrubý

V úvodu utkání jsme měli problém srovnat se v obraně, čehož domácí využili a rychle se dostali do vedení. Tím se nastartovali a v úvodí půlhodince byli jasně lepším týmem. My jsme se absolutně neměli čím dostat do zápasu, nadšeně bojující domácí, vyhrávali jeden souboj za druhým a opanovali střed hřiště, kde jsme byli k smíchu. Z obrany jsme nedokázali dostat jednoduchou nahrávku na spoluhráče a ztráta střídala ztrátu. Útočníci se sice dostali do šancí, ale prali se sami se sebou. Po další ztrátě na středu hřiště si vychutnal domácí útočník krásným lobem našeho brankáře a byli jsme na ručník. Po půlhodince se na náš zmar nedokázal dívat kapitán Paunkovič a sólem přes celé hřiště si vykoledoval pokutý kop, který s přehledem proměnil a tím zlomil utkání. Přidali jsme v nasazení, získali územní převahu, ale ve vápně nám chyběla oběť v souboji od útočníků, kterým se tam vůbec nechtělo.

Ve druhé půli jsme přeskupili řady a pomohlo především vysunutí Paunkoviče do středu zálohy, který naší ofenzivě kraloval a táhnul mužstvo. Hned v první minutě, také trefil tyč a z následného rohu Hasso nedokázal z metru trefit prázdnou branku, ale tyto momenty nám vlily víru urvat utkání na naši stranu a druhou půli jsme hráli na jednu branku. Domácí hrozili pouze dlouhými míči, s kterými měla naše obrana v čele s Jonášem v brance, po celé utkání problémy. Po jednom takovém nákopu předvedli ve vápně Dekař se Stejskalem minelu a domácí zadarmo přidali třetí branku. Nesložili jsme zbraně a dál jsme dobývali domácí obraný val, ale to co předvedl rozhodčí v posledních dvaceti minutách byla komedie. Dokázali jsme sice snížit, ale utkání jsme dohrávali v sedmi lidech, v těch jsme i v poslední minutě vyrovnali, ale postraní vykouzlil po našem autovém vhazování ofsajd, a tak úkolem bylo utkání vůbec dohrát, protože emoce na hřišti vzplály hodně vysokým plamenem.

I tak jsme si za výkon z první půle body nezasloužili a domácí právem berou vítězství. Musím vyzdvihnout výkon Paunkoviče, který dokázal zápas herně překlopit. Ostatní si musí uvědomit, že bez nasazení na nikoho nemají.

dne: 27.05.2018

branky: Kopřiva 2, Schubada 2, Holý

FŠ 2007 - Karlovy Vary 3:9

branky: Řepa 2, Rejfek