Vydřené vítězství staršího dorostu na domácí půdě

26.8. 2017

starší dorost

2. kolo divize dorostu

FK Litvínov a.s. - FC Arsenal Česká Lípa 2:0 (1:0)

Branky: ´39 Walter, ´60 Stejskal

Sestava - Jonáš - Schubada, Hochel, Paunkovič, Beran - Kopal, Karlík, Iliev, Stejskal, Walter - Dekař

Střídali: ´67 Knobloch (Walter), ´ 76 Verner (Kopal), ´84 Hájek (Dekař)

         V nevlídném propršeném počasí, jsme přivítali na domácí půdě českolipský Arsenal.  Do utkání jsme měli dobrý vstup a zatlačili hosty před jejich vápno, ale první šanci jsme zazdili. Postupem času přebírali otěže utkání hosté, kteří až do konce půle měli jasně navrch a přehrávali nás.  Zatlačili nás na naši polovinu hřiště a my pouze bránili. Naštěstí jsme soupeře nepustili do vyložené šance, ale obraz hry byl jasně v režii hostí. My jsme se do hry dostávali pouze ze stran, kde Kopal s Walterem si vytvářeli dobré příležitosti k průnikům do vápna, ale stále jim chybí drive z minulé sezóny. Tato dvojice nám ale pár minut před koncem první půle přinesla první úspěch...když se Kopal proháčkoval na křídle a nadýchaným centrem našel na dlouhé tyči Waltera, který nás křižnou hlavičkou dostal do vedení.

        S pocitem, že jsme horším mužstvem, jsme v poločasové přestávce přistupovali s pokorou k výsledku a věděli jsme, že pokud chceme uspět, tak musíme přidat v důrazu a nasazení.

       Opět se nám povedl nástup a po rohovém kopu se předvedl hostující brankář, který míč směřující do prázdné branky vyrazil a z následného protiútoku do otevřené obrany, jsme málem inkasovali, dyž jsme vykopávali míč z brankové čáry. Vzápětí jsme vypresovali hostující rozehrávku a Walter střílel přes vyběhnuvšího brankáře z třiceti metrů do prázdné branky, ale míč se na poslední chvíli stočil centimetry vedle. Ale druhá půle z naší strany už byla lepší a zaslouženě jsme přidali druhou branku, kdy Iliev se dokázal prosadit na křídle, našel na malém vápně zády ke hře Dekaře, který zachoval přehled a klid, když posunul pouze míč do běhu Stejskalovi, který míč donesl do branky. Pak už jsme hru kontrolovali, vytvořili si ještě dvě velké šance, ale výborný hostující brankář nás vychytal. Hosté už měli jenom jednu šanci, kdy po dlouhém míči propadl Schubada a hostující hráč se z křídla řítil sám na Jonáše, který parádním zákrokem nás podržel.

        Respekt před soupeřem, který podal opravdu velmi dobrý výkon, my jsme byli lepší v nasazení a organizaci hry. Směrem dozadu jsme podali velmi dobrý kolektivní a obětavý výkon, ale směrem dopředu musíme přidat a více se nutit i v defenzvní sestavě do mezihry. Líbí se mi, že kluci berou výsledek s pokorou a uznali výkon soupeře.

 

« Zpět
dne: 27.08.2017

Naši partneři

Město Litvínov G7, a.s. SYNER s.r.o. Energo Electric, s.r.o. Ústecký kraj European facebook Fortuna TO DÁME

Rychlý kontakt

Trenérské složení 2017/18

 

Areál Lomská - Mapa

Letní stadión - Mapa

Sportovní hala Koldům - Mapa
 

Příspěvky - informace

Potvrzení o platbách pro VZP

Sportovní ředitel FK Litvínov a.s.
Vratislav Havlík
Tel: 724 676 157

Email: reditel.fklitvinov@gmail.com

 

Ředitel FŠ Litvínov o.p.s.
Zdeněk Kotalík
Tel: 724 676 152
Email: seftrener.fklitvinov@gmail.com

 

Sekretář mládeže
Mgr. Jan Novák
Tel: 724 676 154

Email: fklitvinovsekretar@seznam.cz 

 

  Navštivte náš Facebook
 

Rekonstrukce areálu Lomská z programu ROP

Revitalizace vnitřních prostor sportovní haly v Litvínově