Prvenství nakonec patřilo pražské Spartě

Ve sportovní hale v Litvínově u Koldomu se v neděli hrál turnaj přípravek, hráčů ročníku narození 2004 a mladších. Patronem turnaje byla Litvínovská uhelná společnost, člen Czech Coal Group. Turnaj se hrál na dvou hřištích.

„Díky kvalitním účastníkům měl turnaj výbornou úroveň," konstatoval šéftrenér litvínovské mládeže Zdeněk Kotalík. Hrálo se ve dvou skupinách.

Skupinu A tvořily: FŠ Litvínov B, Sparta Praha B, Forward One Děčín a FK Novosedlice.

Ve skupině B hrály: FŠ Litvínov A, Sparta Praha A, FK Litoměřice a FK Český lev Neštěmice.

Výsledky ve skupině A: Litvínov B - Novosedlice 9:0, Sparta B - Děčín5:2, Litvínov B - Sparta B 1:6, Děčín - Novosedlice 12:0, Litvínov B - Děčín 4:2, Sparta B - Novosedlice 16:0.

Výsledky ve skupině B: Litvínov A - Litoměřice 5:0, Sparta A - Neštěmice 5:2, Litvínov A - Sparta A 3:1, Litoměřice - Neštěmice 2:6, Litvínov A - Neštěmice 2:1, Sparta A - Litoměřice 5:1.

Souboje o medailové umístění měly výbornou úroveň. Finále bylo strhující. Hráči Sparty oplatili Litvínovským porážku ze skupiny a odvezli si vítězství. Odměnou pro pořádající FŠ Litvínov bylo pozitivní hodnocení trenérů všech zúčastněných mužstev.

Utkání o 3. místo: Litvínov B - Sparta B 1:4.

Finále: Litvínov A - Sparta A 3:4.

Konečné pořadí turnaje:
1. AC Sparta Praha A
2. FŠ Litvínov A
3. AC Sparta Praha B
4. FŠ Litvínov B
5. FK Český lev Neštěmice
6. FK Litoměřice
7. Forward One Děčín
8. FK Novosedlice.

Pořadatelé při slavnostním vyhlášení rozdávali také individuální ocenění:
Nejlepší hráč turnaje: Adam Boček - Sparta
Nejlepší střelec turnaje: Martin Staroščák - Sparta
Nejlepší brankař turnaje: Tomáš Kolodzej - Litvínov

Další fotogalerie k turnaji na webu Naše Mostecko.

dne: 28.11.2011