Fotbalová škola z.s. hodnotí uplynulý rok 2020

 

Máme za sebou rok, který bude v historii fotbalu v Litvínově, a tedy i ve fotbalové škole brán jako rok poněkud zvláštní.

Začal celkem normálně. V jeho úvodu absolvovali naše ročníky zimní soustředění a přípravu, která směřovala k jarní části mistrovských utkání. Také turnaje v hale Koldům měli v měsících lednu a únoru v celku normální průběh a byli velice vydařené. I tradiční sportovní den mateřských škol z Litvínova a okolí proběhl a byl pro 150 dětí opravdu skvělý.

Bohužel už v měsíci březnu začaly první náznaky toho, že tento rok nebude mít tak dynamické sportovní tempo jako roky předešlé. Vlastně ihned po sehrání prvního jarního kola byly všechny soutěže, normální tréninkové jednotky, školní tréninky, a tedy i všechny sportovní akce byly pandemií Covid 19 přerušeny a po-té i nedohrány. Všichni se ocitli v situaci, kterou neznali a učí se v ní všichni orientovat a žít (tedy i sportovně). Všechny naše ročníky ve FŠ začaly se svými trenéry sportovně komunikovat a učit se pohybu přes sociální sítě. Trenéři se svým svěřencům snažili dát návod, jak se udržet v dobré náladě a v omezené podobě také sportovat. Ať už to byla cvičení ve vnitřních prostorách (většinou v dětských pokojích), nebo venku (většinou zahrady a dvory). Tomuto nahrávalo jarní počasí a možnost pohybovat se v omezeném počtu i venku. Samozřejmě i toto s sebou přineslo několik problémů. Děti a jejich rodiče byli vytížené distanční výukou, pracovními povinnostmi a čas na natáčení tréninkových videí byl náročný. Také se ukázalo, že tato doba je velice nebezpečná i z důvodu toho, že některé děti až moc přivykly k tomuto způsobu života a ve chvíli, kdy se opatření rozvolnily už neměli takovou motivaci a často ji hledaly, aby se k organizovanému sportu v jakémkoliv odvětví vrátily.

Fotbalová škola vždy dokázala reagovat na vládní opatření. Ať už to byla výstavba sektorů (trénink max po 6), zavření kabin, hygienická opatření, nebo i počáteční obava, zda je vůbec možné v takovém provozu a počtu dětí vše dodržovat tak, aby děti tréninky bavily a byly i bezpečné.

Dokonce se v předprázdninovém období uskutečnil, i když v omezené formě tradiční memoriál Václava Žaloudka. Tento opět skvěle připravil čerstvý šedesátník pan Roman Havlíček, který během turnaje převzal blahopřání od FŠ Litvínov.

Letní čas dal naději, že se vše vrátí a dřívější začátek letních příprav a i to, že většina mužstev zorganizovala za souhlasu rodičů letní soustředění bylo pozitivní. Mistrovské soutěže se rozjely, ale bohužel počátek školy a nástup podzimního počasí opět zvedl nárůst nákazy a po několik odehraných kolek opět vše zhatil. Znovu se střídaly týdny, kdy byl zákaz úplně všeho (znovu komunikace přes sítě) a týdny, kdy se trénovalo s omezením. Bohužel byly přerušeny všechny sportovní soutěže i turnaje. Naši trenéři využívali toto období k účasti na vzdělávacích seminářích pořádaných FAČR, které probíhaly v on-line režimu. Byli jsme také nuceni často upravovat rozpisy našich tréninkových jednotek, abychom splnily všechna vládní nařízení a v nynějším zimním období, při možnosti trénovat pouze venku, bez možnosti využívat halu a tělocvičny to bylo opravdu složité ale zvládli jsme to.

I v tomto složitém roce došlo k několika zajímavým přestupům našich odchovanců. K již tradičním klubům, které mají pravidelně zájem o naše svěřence přibyly nabídky z klubu jako jsou Slovan Liberec a Slavia Praha. Tyto přestupy jsou vyznamenáním pro všechny naše trenéry a jejich práci.

Letošní rok končí s údržbou našeho areálu společnost pana Zdeňka Uhlíře FK Litvínov a.s. Sluší se poděkovat za všechny roky, kdy měla na starost náš areál. Kvalita hracích ploch byla vždy skvělá, a to i v období, kdy jsme na Lomské bojovali s malou zásobou vody. Po rozhodnutí zástupců města Litvínov přechází údržba našeho areálu na společnost Sportas s.r.o. a chceme věřit, že vše bude fungovat skvěle k spokojenosti našich svěřenců.

V tomto roce došlo také k události, na kterou nebudeme nikdo z nás rád vzpomínat. Na vždy nás totiž po těžké nemoci opustil náš FRANTIŠEK. Ano pan František Persona už bohužel nebude každý den mezi prvními na Lomské a nebude jako poslední z areálu odcházet. Bohužel. Nám všem zůstane na Františka krásná vzpomínka. Hlavně na jeho laskavé srdce, které dokázalo rozdat spousta lásky. Jeho občerstvení bylo vyhlášen po celé naší republice a všichni funkcionáři, hráči, trenéři, a rozhodčí vždy měli pro Františka jen slov chvály. Naši rodiče si určitě rádi vzpomenou na častou záchranu při řešení víkendového oběda. No a turnaje rodičů a jeho pohostinné občerstvené už nám také zůstane navždy v paměti. Františku všichni za vše moc děkujeme.

Na závěr chceme všem poděkovat, že jsme tento rok zvládli a doufáme v jeho laskavější proměnu v roce 2021.

« Zpět
dne: 22.12.2020

Pozvánky

program:

 

ne 25.9.  Lomská

16:30  Áčko - Lenešice

so 24.9. Lomská

10:15 U19 - Dukla Praha

12:30 U17 - Dukla Praha

ne 25.9. Lomská

10:00 U15 - Arsenal Česká Lípa

12:00 U14 - Arsenal Česká Lípa

Ne 25.9. Lomská

15:30 U13 - Roudnice

15:30 U12 - Roudnice

 


 

Rozpis haly a tělocvičny zima 2019/20

Rozpis tréninků podzim 2022 Lomská

Mistrovská utkání podzim 2022

Satelity přípravky podzim 2022

Autobusy podzim 2022

Rozpis tréninků UMT zima 2022/23

Rozpis školních tréninků na SSZŠ 22/23

Výživa fotbalistů

Kompenzační cvičení a protahování fotbalistů

video    video2    video Pavel Nedvěd

Trendy ve výchově fotbalistů
 


 

 

Naši partneři

Město Litvínov Ústecký kraj ASAS s. r. o. EG Capital SČVK Altisport

Rychlý kontakt

 

Zlatý certifikát FAČR

 

Trenérské složení na sezónu 2022/23

 

Areál Lomská - Mapa

Letní stadión - Mapa

Sportovní hala Koldům - Mapa
 

Příspěvky - informace

Potvrzení o platbách pro VZP

Sportovní ředitel FŠ Litvínov z.s.
Vratislav Havlík
Tel: 724 676 157

Email: reditel.fklitvinov@gmail.com

 

Ředitel FŠ Litvínov z.s.
Zdeněk Kotalík
Tel: 724 676 152
Email: seftrener.fklitvinov@gmail.com

 

Sekretář mládeže
Mgr. Jan Novák
Tel: 724 676 154

Email: fklitvinovsekretar@seznam.cz 

 

  Navštivte náš Facebook
 

Rekonstrukce areálu Lomská z programu ROP

Revitalizace vnitřních prostor sportovní haly v Litvínově