ČDŽ U14 (r.2005) - neskutečný výhra

Baník Sokolov - FŠ Litvínov

0:5  (0:3)

Branky: 15. Vošahlík (Johana), 18. Holý (Tyutin), 24. Holý (Vošahlík)  ///  58. Vošahlík (Fialka L.), 61. Vošahlík (Johana)

Sestava: Vrba - Lifka, Tyutin, Peca -  Fialka L., FIala, Johana, Červený (60. Řepa D.), Kučerka (66. Fedoriška) - Vošahlík, Holý (48. Antol)

Do utkání jsme vstoupili velice dobře a vypracovali si 2 náznaky šancí. Střela a hlavička Vošahlíka však skončila těsně vedle a na brankáři domácích. Domácí drželi míč na svých kopačkách a hodně kombinovali, ale byli jsme to my, kdo první udeřil. V 15.minutě vybojoval míč Johana, vysunul Vošahlíka, který prostřelil z rohu vápna vyběhnuvšího brankáře - 0:1. Hned o 3.minuty později vyhrál souboj Tyutin, jeho následný dlouhý míč za obranu našel Holý a v samostatném nájezdu se nemýlil - 0:2. Aby toho nebylo dost, tak ve 24.minutě utekl po křídle Vošahlík, našel centrem pod sebe Holého, který opět rozvlnil síť - 0:3. Do konce poločasu nás pak domácí tým mačkal, ale někdy i se štěstím míč v síti neskončil. 2x se ocitli domácí hráči ve skvělé střelecké pozici, ale vždy skončila střela nad brankou. Sokolovští mohli jet i sami na branku po pěkné akci, ale míč si hráč v rozhodujícím okamžiku ukopl. Poločas ak skončil 0:3.

Druhý poločas se nesl v duchu konce prvního. Domácí tlačili, ale na skvěle fungující obranou fázi nemohli najít recept. Když už překonali naší obranu, tak výborně zachytal brankář Vrba. Nejdříve zlikvidoval střelu z voleje a o chvilku později výborným vyběhnutím střelu v samostatného nájezdu. V 58.minutě se ukání definitivně rozhodlo. Dlouhý míč hlavou prodloužil Fialka L. přesně na nohu nabíhajícího Vošahlíka, který svůj samostatný nájezd proměnil - 0:4. O 3 minuty později jsme zakombinovali ve středu hřiště, míč se dostal k Johanovi, který krásnou uličku našel Vošahlíka a ten opět propálil domácího brankáře - 0:5. Takový výsledek byl i na konci utkání.

Hodnocení trenéra : Apelovali jsme na kluky, že výkon oproti minulému utkání musí být o 200 procent lepší. Naštěstí si to všichni vzali k srdci a neskutečným nasazením po celé utkání jsme utkání vyhráli. Skvěle fungovala obranná hra v čele s výborným brankářem. Na druhou stranu musím podotknout, že domácí byli fotbalovější a lépe kombinovali, avšak na vstřelení branky a bidy to nestačilo...